Zmiana pracy

Decyzja o zmianie pracy na nową z reguły nigdy nie jest przyjemna i zastanawiamy się wtedy nad tym co będzie dalej. Najczęściej postanawiamy odejść z firmy kiedy nie czujemy się odpowiednio doceniani lub kiedy nie możemy liczyć na podwyżkę. Wówczas coś w nas pęka i postanawiamy się zwolnić. Musimy wtedy zwrócić uwagę na kilka kwestii prawnych, aby nie dopuścić do powstania dodatkowych kłopotów. 

Okres wypowiedzenia umowy o pracę

Oczywiście najczęściej ciężko będzie nam opuścić firmę jeszcze tego samego dnia i jeśli nie dogadamy się z szefostwem to będziemy musieli spędzić w danej firmie kilka dni, bądź w najgorszym wypadku nawet trzy miesiące. Wszystko zależy od tego jak długi staż mieliśmy w danej firmie (jeśli pracowaliśmy tam przez ponad 3 lata, to będziemy musieli zostać jeszcze na swoim stanowisku do 3 miesięcy). Oczywiście jeśli atmosfera będzie bardzo zła to uda nam się bez problemu dogadać z szefem i opuścić pracę nieco wcześniej. / Jeśli tylko warunki nam to umożliwią można porozumieć się ze swoim pracodawcą i zakończyć współpracę nieco wcześniej. 

Współpracownicy

Niemili i nieszczerzy współpracownicy to kolejny popularny powód, dla którego jesteśmy często w stanie zrezygnować z piastowanego stanowiska. Codzienne przychodzenie do pracy w której nie jesteśmy szanowani i w której panuje bardzo zła atmosfera źle wpływa na naszą psychikę i powoduje duży stres oraz uszczerbek na zdrowiu. Wiele osób boi się jednak zmiany pracy i przywiązuje się do codziennych obowiązków nie chcąc opuścić strefy komfortu. 

Strefa komfortu

Wiele osób w rozmowach ze znajomymi narzeka na to, że nie są oni zadowoleni z pracy i chcieliby ją zmienić, ale są już bardzo przyzwyczajeni do danego miejsca pracy. Często pojawia się także argument, że ze zmiana pracy wiąże się zbyt wiele formalności do załatwienia i że po prostu im się nie chce. Dlatego często w życiu tkwimy w jednym miejscu zamiast iść za marzeniami i odnaleźć pracę, która będzie naprawdę dawać sporo satysfakcji i uśmiechu na twarzy. 

Umowa o pracę

Kiedy uda nam się już wypowiedzieć umowę o pracę i odbyć okres wypowiedzenia (pod tym odnośnikiem znajdziesz więcej informacji), przyjdzie z całą pewnością czas na nowe wyzwania i być może na spróbowanie swoich sił w nowej branży. Często posiadamy sporo przydatnych umiejętności, które możemy wykorzystać i zarabiać jeszcze więcej niż dotychczas. Najlepiej realizować się w życiu w tym, w czym czujemy się najlepiej bądź tam gdzie dostaniemy największe pieniądze gdyż nie ma co ukrywać, że są nam one w życiu bardzo potrzebne i mogą dać dużo radości.